רוכב החודש – שמעון נפתלוביץ

את שמעון אנחנו מכירים כבר שנים. זכינו להכיר את אחד הרוכבים הכי מחוייכים, יצירתיים ומעניינים באיזור

עם סיפור חיים שנתן לו הרבה חומר כדי לכתוב את הספר שאנחנו מחכים שיוציא לאור…

ראיון רוכב החודש של אוגוסט 2017 הוא ללא ספק הראיון הצבעוני ביותר שערכנו עד כה וכזה שמציב סטנדרט חדש לבאים אחריו!

 

 

מי אתה?

שמעון נפתלוביץ, בן 60 +, סבא לארבעה נכדים משתי בנות.

מקיבוץ אילון שבגליל המערבי.

למדתי תאטרון 3 שנים, בוגר "סמינר הקיבוצים" עם תעודת הוראה.

כיום אני מתפרנס מייצור חלב וניצול בהמות (מתוך אידאולוגיה של שמירה על חיים נאותים ליצורים שהאנושות החליטה משיקוליה לנצל למחייתה).

חיי מתחלקים בין ישראל (מקום פרנסתי) לפינלנד שם גרה משפחתי בעשור האחרון –

כלומר זוגתי המקסימה, שתי בנותיי וארבעת נכדי הנפלאים (מין סידור כזה דווקא דיי מוצלח).

 

איך הגעת לרן אופן?

את רן הכרתי לפני שהוא היה אופן. אז עוד קראו לו רני.

אימצתי אותו כפסיכולוג שלי לענייני אופניים ועוד כל מיני חוויות שקשורות לעסקי היומיום.

הפגישות נערכות בדרך כלל במקומות מסתור בתרשיחא או בחומוסיות מפוקפקות, לרוב זה נגמר בלי הגשת תלונה במשטרה, למרות שכבר היו סיטואציות…

 

מתי התחלת לרכוב? ומאיזו סיבה?

התחלתי בשנת 1998 עם חבר שהגיע לישראל משוויץ והיו לו אופני זנב קשיח. בשוויצנפוץ לרכב זה חלק מתרבות הפנאי.

החלום שלי שלא התגשם עדיין הוא להיות מכאנאופן (למרות שעברתי קורס עם דיפלומה באנגלית).

 

מה היו האופניים הראשונים שלך?

GIANT זנב קשיח.

 

על מה אתה רוכב היום?

Silverback Sprint 1 27.5+

 

מה יהיו האופניים הבאים שלך? (אם בכלל יש מחשבות על כאלו)

עוד לא החלטתי, הכיוון הוא דווקא חשמלי

 

מה סגנון הרכיבה שלך?

סגנון חופשי

 

רוכב לבד/בזוג/בקבוצה?

כרגע רוכב עם קבוצה שנפגשת כל שבת. רוכבי "ארומה"…

 

איפה אתה רוכב בדרך כלל? יש לך מסלול מועדף?

אתר הרכיבה שעושה לי את זה הכי זה יער חניתה (במיוחד הסינגל החדש).

גם כי זה על יד הבית, גם כי שם עברו עליי נעורי הרכיבה.


מה המסלול הכי מדהים/מטורף/מסוכן שעשית?

אתר שהרשים אותי הוא הסוברטה בשוויץ יוצאים ממעבר הברנינה לכיוון איטליה.

סינגל שלא מסתיים ובנוף עוצר נשימה… מטורף.

 

 

ביקשנו משמעון לחוות את דעתו על אופני ה-Sprint 27.5+ החדשות שרכש מאיתנו. זה מה שקיבלנו בחזרה 🙂

 

בגלל שהבטחתי לאפרת שעד הנישואין שלה אני אנסה להניח על הנייר את ההסבר ההגיוני לחיוך שמתוח על פרצופי בכל פעם מחדש כשהיא שואלת אותי איך האופניים החדשים…

אז ככה:

פעם וטרינר ידוע, אחד שיצא לעבוד במחיצתו, אמר לי, "יש איזשהו  אי צדק מתעתע בכל מה שקשור לזיווג בין זוג אוהבים".

כששאלתי אותו לסיבה, הוא השיב – "תראה, אני בן שישים וזוגתי שתחיה בת חמישים ו… פער גילאים סביר לזוג שנשוי כבר 35 שנים באושר ועושר. אממה, בכל מה שקשור לריגושים זה הרי להפך… מה כבר 'נחוץ  לגבר' בגיל כזה?

"עבודתו, שעות פנאי רגועות, שינה, אוכל, ידידה צעירה וחיננית שיוכל להעריץ את יופייה, לתת לה פרחים ותכשיטים. בעבור מה? מבט מחייך וזהו." לא, לא, מה שאתם חושבים.

"לעומת זאת אשתו: דאגה לילדים שכולם כבר נשואים, לבית, מכון כושר, מכון יופי, לרכל עם חברות, הצגות, אופרות, נסיעות לחו"ל, טיולים במדבר וגבר מסוקס שיגשים איתה את כל החלומות שעוד אפשר לחלום." לא, לא מה שאתם חושבים…. (הוא לפחות לא)

עכשיו בטח תשאלו: מה הקשר בין מציאות חברתית לבין אופניים?

ובכן, הרומן עם אופניים התחיל לפני יותר משני עשורים. אופני GIANT זנב קשיח, היינו חבורת צעירים בני 40 שממאנת להתבגר ואחרי יום העבודה היינו יוצאים לשטח כדי לחזור חבולים ושרוטים אך מרוצים.

ברור – זה גם עלה לנו בפנצ'רים, צמיגים, שרשראות, רפידות וכו' וכו', אבל על כל אלו חיפתה תחושת האדרנלין המתפרץ, ששום כאב בעולם לא היה מסוגל לעצרו.

יותר מאוחר הגיעו אופני השיכוך המלא, אופני בסיס ששודרגו כל חודש, ואיפה כלי המיגון והפול פייס והלוק…

לפעמים גם הייתה מין תחושה שאנחנו צועדים אחורה בשעון הזמן: הקסדה והביגוד ידעו יפה לכסות את מה שרואה העין. מכנסי הביב חשפו ירכיים שריריים ומעוצבים, משקפי "עליזה בארץ הפלאות" השוו מבט קשוח ומסוקס. הרי מה ביקשנו? שובבות נעורים.

אחר כך הגיעו אופני הקצה. השאיפה הייתה להיות הכי אופנתי, מקורי, 29", גארי פישר (כשפישר עוד היה פישר) וכמובן הכל כדי להוסיף לרזומה שלך. הפלגות למקומות רחוקים, כאלה שרק בלילה, בחלומות חולמים: סנט מוריץ, פונטרזינה, לאגו דה גארדה (שמה הייתי רק עם רכב.. לא חשוב), שמות של מקומות שהם חוויה מתקנת; איפה שהטסטוסטרון מתמלא ביחס הפוך לגיל.

האופניים הבאים הם שדרוג. בדרך כלל אלה אופנים עם פול XT ובולמי FOX עם שם של איזה רוכב אגדי… ואתה מתחיל לפתח רגשות אמביוולנטיים, כלומר, הם ישנים בסלון ונוסעים איתך לכל מקום (כולל לרילוקיישן בחווה ברומניה) ואח"כ מצטרפים למשפחה שחיה בצפון הסקנדינבי, שם הם פוגשים לראשונה מזג אוויר מושלג.

למתעניינים אתה מציג אותם כאופניים שיצורו בוורסיה של כמה עשרות בודדות בעולם והערך שלהן בבורסה הניו יורקית נאמד באונקיות זהב (מה שבכלל לא נכון), אבל אתה מאמין וזה הכי חשוב. "החוויה היא שקובעת".

דרך אגב, לסקנדינבים יש תכונה מוזרה: הם יודעים בוודאות שאתה משקר (זה כתוב בגוגל), אבל הם עושים פרצוף מעריץ של מאמינים כפייתיים…

ואז זה מגיע: אתה נושק לגיל 60, שב ממסעותיך עם ה-אופניים, כמובן יש כבר מושב מתכוונן ומגיני בוץ ואפשר לראות שהאופניים שלך ראו עולם. אתה מצטרף לקבוצת רכיבה ומגלה ש..אתה מגיע תמיד אחרון או לפני האחרון, גם בעליות וגם בירידות, בקיצור החבר'ה פתחו עליך פער עצום. הם כבר החליפו לקרבון 27.5 ו"רוקי שמוקי" עם מסבים קרמיים, בקיצור אתה מחפש את הצעירה החיננית שתוכל להחמיא לה (לא, לא מה שאתם חושבים). מודה שבמחשבה עולים לי אופניים חשמליים, כאלה שיוכלו להפתיע את כוווולם.

ואז בא לעזרתי חבר שמתפרנס מאופניים והציע לי לגנוז את הרעיון החשמלי כיוון שזה לא יקדם אותי; זה יהיה כמו ללכת עם ולהרגיש בלי. השתכנעתי.

Silverbsck Sprint +. סולידיות במחיר שפוי עם מכלולים בינוניים, אבל הפתעה – חישוקי 27.5" פלוס. מה זה פלוס? צמיגי 2.8" טיובלס שמתגלגלים ומקפצים בסינגלים ובעליות המפנקות. כמו "קול דודי הנה זה בא", חיי ה-לא מה שאתם חושבים- השתנו מן הקצה אל הקצה. וזו הסיבה לחיוך המרוח.

אז אפרתי, שיהיה לך המון המון המון מזל טוב ליום הנישואים. מוסד הנישואין זה לא אופניים, לא תמיד אפשר ורוצים להחליף… אבל חייבים לשדרג כל הזמן כי "החוויה היא שקובעת".

 

 

פייר? התרגשנו.

 

רוצה להיות רוכב/ת החודש של רן אופן?

פני/ה אלינו במייל ranofun@gmail.com